Menu

facebook

Egidijus Gaidamavičius – jaunas, energingas, bet patyręs ir ambicingas panevėžietis

Asmeninė atsakomybė ir energija - Panevėžio krašto ir Lietuvos žmonių gerovei kurti, socialinės nelygybės mažinimui, vaikų ateičiai užtikrinti.
Finansai:
Įsipareigoju pasiekti,kad dirbantis žmogus galėtų sau ir šeimai garantuoti orų gyvenimą:
- Vidutinis atlyginimas siektų 1100 Eurų po mokesčių;
- Minimalus atlyginimas ne mažiau pusė vidutinio –t.y. 550 eurų
- NPD (neapmokestinamas pajamų dydis) –susilygins su MMA, pradedant 2017 m – 310 Eurų, 2019m-490 Eurų. Auginantiems vaikus –nuo 2017 m –NPD už kiekvieną vaiką –200 Eurų, nuo 2019 m –400 Eurų.
- Pašalpos turi skirtis nuo minimalios algos – jei jos per pusę mažesnės nei minimali alga, bus motyvacija dirbti.
- Mokesčiai –mokestinę naštą perkelti nuo mažiausiai ir vidutiniškai uždirbančių darbo pajamų – pagrinde ant turto sukuriamų pajamų apmokestinimo. Progresiniai mokesčiai turi būti taikomi VISOMS pajamoms ( neįmant atskirai darbo pajamų, o jas skaičiuojant kartu su turto sukuriamomis pajamomis).
- daugiau lėšų skirti šeimų vaikams ugdyti (papildomų užsiėmimų, popamokinės veiklos, laisvalaikio) , t.y. socialinis jautrumas;
- didinti legalaus darbo patrauklumą, mažinant jo apmokestinimą;
- atsisakyti perteklinės administracinės naštos ir užtikrinti, kad mokesčių administratoriai padėtų sąžiningai dirbančiam smulkiam ir vidutiniam verslui, jį konsultuotų;
- mažinti mokesčių slėpimo landas ir didinti bausmes mokestiniams sukčiams;
užkirsti kelią viešuosiuose pirkimuose dalyvauti įmonėms, kuriose mokamas nelegalus darbo užmokestis („vokeliai“);
stiprinti sutelktinio finansavimo platformų steigimąsi, skaidrią ir atsakingą jų veiklą.
- Lengvesnės paskolos verslui – įkeičiant dalį įmonės akcijų ribotam periodui Valstybės deleguotai įmonei, ir išsiperkant jas įsivažiavus verslui.
- skatinti dalijimosi ekonomikos verslus (kooperacija), tai leis smulkiam verslui ir gyventojams papildomai užsidirbti, o vartotojams – gauti pigesnes paslaugas ir prekes. Užtikrinti veiksmingą jų reguliavimą;
užtikrinti galimybę skolintis Valstybei iš gyventojų – leidžiant ilgalaikes obligacijas, sudarant galimybes uždirbti tiems, kas sukaupęs indėlius

Senjorai:
Esu ne tik socialdemokratų, bet ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) arba senjorų kandidatas į Seimą. Esu stipriai įsigilinęs į šias problemas.
Siekis – kad pensijos būtų palaipsniui didinamos, kol pasieks aplinkinių šalių vidurkį, kaip pvz. 437 Eu Lenkijoje. Jei ne koncervatorių ir liberalų nurėžtos algos ir pensijos, ir šios vyriausybės įgyvendintas atstatymas prarastų pajamų, jau šioje kadencijoje buvo galima užtikrinti didesnį augimą.
Vaistų grupės, kurios būdingos senjorų ligoms, turi būti kompensuojama iki 100% .
Viešas transportas miestuose -nemokamas.


Socialinė ekonominė aplinka :
- Žmonėms reikia socialinės ir finansinės gerovės, pasitikėjimo savo Lietuva. Pažįstant savo šalį ir Panevėžį, matau ir girdžių, kas žmonėms svarbiausia. Todėl bendrai sieksime, kaip ir Švedijos socialdemokratai prie Göran Persson, GEROVĖS VALSTYBĖS.
- Inicijuosiu VALSTYBINĘ BŪSTO NUOMOS PROGRAMĄ – kurios esmė-naujos statybos butų ir kotedžų statybos programa ir nuoma per savivaldybę gyventojams, kad jiems nereiktų eiti į BANKUS SKOLINTIS būstui. Tam panaudoti reiktų ES lėšas. Bankai to pasekoje VĖL turėtų pradėti finansuoti verslą.
- Verslo pradžiai iki pirmųjų pajamų – protingo laikotarpio mokestinės atostogos.
- Biurokratinės naštos mažinimas. Inicijuosiu MIESTŲ ir Rajoninių savivaldybių apjungimą, atiduodant valdžią savivaldoje realiai žmonėms. Esu seniūnijų, turinčių realią sprendžiamąją galią ir savo biudžetą, kaip ir renkamus seniūnus, šalininkas.
- Atsinaujinančių išteklių dalis energijos balanse sieks ≥60 %. Tapsime elektrą eksportuojančia ir reeksportuojančia šalimi.
- Spaudoje ir MEDIA priemonėse – įstatymu įtvirtinta pareiga skelbti ne mažiau nei 50 % pozityvių ir teigiamų naujienų ir žinių, pirmuose puslapiuose – palikti negatyvo iš vis negalima.


Seimas :
- Siūlysiu pakeisti balsavimo biuletenį – vietoje 5 langelių reitingavimui „+“ , turėtų būti papildomi 5 langeliai ir „-“ , tuo būdu gyventojai galėtų nubausti politikus, kurie nevykdo rinkiminių pažadų;
- Taupant bendras lėšas, rinkimus ( savivaldos, seimo..) – siūlysiu daryti vienu metu;
- Sieksiu, kad elektroninis balsavimas būtų galimas jau artimiausiuose rinkimuose. Tai leis ne tik taupyti laiką ir lėšas, išvengti klastojimų, bet ir palengvins tautiečiams užsienyje galimybę dalyvauti Tėvynės valdyme.


Panevėžys:
- Panevėžyje yra inicijuojamas pramogų parko steigimas. Tai sukurs turistų trauką, bus galimybė šeimoms po darbų leisti laisvalaikį, išnaudosime savo geografinę padėtį pritraukdami aplinkinių šalių ir miestų gyventojams. Bus sukurti papildomi verslai su geromis algomis.
- Asmeniškai dirbau ir toliau dirbsiu, kad ateitų investicijos į Panevėžio kraštą – tai iš ties pagrindas geroms algoms norintiems dirbti;
- Panevėžiui ,kaip pramonės-inžinierijos miesto vizitinės kortelės sugražinimas.  Kita vizitinės kortelės pusė – tai sporto miestas – nuo dziudo iki triatlono, nuo irklavimo iki krepšinio..
- Mano globa ir patarimai planuojantiems karjerą.
- Sporto aikštynų atstatymas – nuo darželių,mokyklų iki bendruomenių kiemuose;
- Stipraus universiteto filialo, panaudojant esamą struktūrą, pritraukimas į miestą.


Asmeniškai:
Kodėl einu į rinkimus? Įdėmiai išanalizavau daugybę neįvykdomų pažadų. Tai kaip pasakos prieš miegą, bet juk ne tam, kai žaistume kitų likimais! Man svarbu, kad žodžio būtų laikomasi,  jaučiama asmeninė atsakomybė. Ir kas, jei ne mes?  Nepažadu greito rezultato, bet pažadu sunkų ir tikslingą darbą už geresnį žmonių gyvenimą.
Viena iš svarbiausių vertybių man yra sąžiningumas ir asmeninė atsakomybė . Esu įsitikinęs, kad žmogus turi būti sąžiningas ir nemeluoti ne tik kitiems, bet, svarbiausia, ir sau. Tik sąžiningas žmogus, kuris turi drąsos pripažinti savo klaidas, geba prisiimti atsakomybę. Tai turėtų tapti politikos norma.
Turime apsispręsti – ar mums reikia valstybės, ar Spalio revoliucijos. Jeigu valstybės, privalome ja rūpintis. Mūsų ekonominė politika turi stiprinti visuomenę, saugoti jos struktūrą, ypač – vidurinę klasę kaip valstybės stuburą. Tas stuburas – tai smulkūs verslininkai, mokytojai, gydytojai,prekeiviai ir tt. Prisitaikėliškumas, savigarbos ir orumo stoka, pilietinė inercija, savivertės praradimas. Skurdas, žinoma. Skaudu ir neteisinga, bet Lietuva žmones praranda .Todėl siūlau iš esmės peržiūrėti valstybės socialinį ekonominį modelį – pereiti prie Europoje įprasto socialinės rinkos modelio, kuris paremtas socialine partneryste, o ne savitiksliu ekonominiu efektyvumu. Pasisakau už tokią neapmokestinamų pajamų dalį, kuri leistų žmogui išgyventi. Suprantu, kad perėjimui prie socialinės rinkos modelio reikės papildomų pinigų. Todėl kartu siūlau peržiūrėti ir mažinti valstybės išlaidas neveiksmingoms iš biudžeto finansuojamoms sritims, visų pirma – biurokratijai.
Todėl, jei nenorite,kad grižtų koncervatoriai, o taip gali atsitikti, jei “valstiečiai” gautų rinkėjų palaikymą, balsuokite ir suteikite šansą socialdemokratams, nes ne tik valstybėje reikia permainų, bet ir partijos viduje – daugiau tvirtumo, daugiau atstovavimo, daugiau energijos ir atsakomybės.

lsdp sukis


Kaip sake B.Gruževskis: kurias Lietuvą kamuojančias problemas pavadintume didžiausiomis?

Pirma ir pagrindinė – neefektyvi valstybės tarnyba. Šalyje labai trūksta valstybės tarnautojo, kuris būtų suinteresuotas kuo efektyviau tarnauti valstybei, ginti jos interesą ir siekti nustatytų tikslų. Pirmiausiai turėtų gerokai išaugti tokio tarnautojo darbo apmokėjimas, tačiau kartu – sustiprėti darbo vertinimo principai. Aukšto atlyginimo pagrindas turi būti ne tik užimamos pareigos ir darbo stažas, bet labiausiai – realaus darbo rezultatai.
Kita problema – darbo apmokėjimas. Pagal ekonomikos išsivystymo lygį Lietuvoje mokamas žemiausias atlyginimas iš ES šalių. Šitą nuosmukį paskatino 2010-2011 metų reformos, tačiau vėlesniais metais esminių pokyčių neįvyko.
Trečia problema yra mūsų bendrojo ugdymo mokykla. Nesu didelis šios srities specialistas, tačiau vis dažniau girdime, kad mūsų jaunimo mokymosi rezultatai nuolat prastėja, ypač vyresniųjų – nuo 15 metų amžiaus, nuolat girdime apie prievartą ir patyčias mokykloje, jau nekalbant apie jaunimo savižudybes. Vėl, matau, rašoma apie jaunimo neraštingumą. Įsivaizduoti sunku – 70 metų po Antrojo pasaulinio karo, ES narė, gerovės valstybė, o kalbame apie plintantį neraštingumą ir vaikų savižudybes! Man net atrodo, kad tai – ne bendrojo ugdymo sistemos problemos, tačiau, manau, tai jau kito pokalbio tema.
2030 m. šalyje gali telikti 2,5 mln. gyventojų. Formuojasi uždaras ratas – mažėjant gyventojų, nyksta ekonominė ir socialinė infrastruktūra. Uždaromos mokyklos, ligoninės, tai skatina žmones keltis kitur. Mažėja kitų institucijų, kenčia verslas, bendruomenės toliau silpsta – kai kurios šalies vietos virsta dykromis. Ar jūsų prognozės tolesnei ateičiai – tokios pat liūdnos?
Tai, kad mažėja gyventojų ir tuštėja atskiros teritorijos, nėra tokia didelė problema, jei šalyje klesti kitos teritorijos, užtikrinama efektyvi socialinė parama, sklandžiai funkcionuoja ugdymo ir sveikatos apsaugos sistemos.

Aukštyn